Ana içeriğe geç Aramaya atla Ana navigasyona geç
Menü
ateşleme bobini
0 / 1 chosen (at least 1)
HG yüksek performanslı ateşleme bobini 1,8 - 2,0 TFSI EA113 / EA888 Gen.1/2
4x HG yüksek performanslı ateşleme bobini 1,8 - 2,0 TFSI EA113 / EA888 Gen.1/2

Mevcut, teslim süresi: 2-7 gün

Ürün numarası: HGHSZS1

₺2.474,20 *

% ₺3.024,02 * (%18.18kaydedildi)
adaptör
0 / 1 chosen (at least 1)
HG-Motorsport 1.8 T 20V ateşleme bobini adaptörü
4x HG-Motorsport 1.8 T 20V ateşleme bobini adaptörü

Teslimat süresi: 2–7 gün

Ürün numarası: HGZSADP

₺1.044,66 *

adaptör kablo demeti optional
0 / 1 chosen
VAG 1.8T ateşleme bobinlerini yüksek performanslı bobinlere dönüştürme için adaptör kablo demeti
VAG 1.8T ateşleme bobinlerini yüksek performanslı bobinlere dönüştürme için adaptör kablo demeti

Mevcut, teslim süresi: 3-4 hafta

Ürün numarası: HGHSZADKB

₺5.443,24 *

Mevcut yapılandırma için toplam paket fiyatı

₺0,00

Açıklama

hg_logo_artikel_neu

 

VAG 1.8 20V Turbo Ateşleme Bobin Dönüşüm Konfigüratörü

Bu dönüşüm kiti, eski tip köşeli ateşleme bobin soketine sahip tüm 1.8T motorların, modern TFSI yüksek performans ateşleme bobinlerine dönüştürülmesini sağlar.


🔹 Mekanik Gaz Teli Kelebeği (ME3.8)

1.8T Motor Elektroniği
örn. AGU / AEB

Gerekenler:

  • Ateşleme bobinleri
  • Adaptör plaka
  • Adaptör kablo demeti

⚠️ Not:
Adaptör kablo demeti 4 bobin için komple settir.


🔹 Elektronik Gaz Kelebeği (ME7.x)

1.8T  eGas'lı modeller

Gerekenler:

  • Ateşleme bobinleri
  • Adaptör plaka

Bu tipte adaptör kablo demeti gerekli değildir.


Maksimum güç için teknik optimizasyon

HG-Motorsport High Performance Ateşleme Bobinleri

Modern yüksek performanslı motorlar için maksimum ateşleme enerjisi ve termal stabilite


Modern araçlarda, özellikle performansı artırılmış motorlarda, orijinal ateşleme bobinleri hızla sınırlarına ulaşır.

Ateşleme arızaları, dengesiz yanma ve termal aşırı yük sıkça görülür.

HG-Motorsport High Performance ateşleme bobinleri, bu zorlukların üstesinden gelmek için özel olarak geliştirilmiştir.

Daha yüksek ateşleme enerjisi, artırılmış termal stabilite ve - en zorlu koşullarda bile - sürekli güvenilir performans sunar.


HG-Motorsport Ateşleme Bobinlerinin Teknik Özellikleri

  • Primer ve sekonder sargılar optimize edilmiştir: Daha fazla sargı sayısı ve yüksek kaliteli bakır tel ile artırılmış enerji aktarımı ve sürekli yüksek ateşleme voltajı sağlar.
  • Artırılmış ateşleme enerjisi (+%10 OE'ye göre): Tüm "dwell" süresi boyunca bujiye mükemmel enerji aktarımı; güçlü motorlar için idealdir.
  • Yüksek yükte sabit enerji çıkışı: Özellikle turbo veya kompresörlü motorlar için uzun süreli stabil ateşleme voltajı sağlar.
  • Uzun ömür: Yüksek kaliteli izolasyon malzemeleri ve optimize edilmiş sargılar, termal yükü minimize eder ve iç kısa devrelere karşı koruma sağlar.
  • Termal dayanıklılık: 120°C'ye kadar sürekli kullanım, 140°C'ye kadar stabil çalışma ve güç kaybı olmadan dayanım.
  • Optimize kıvılcım oluşumu: Yüksek turbo basıncı ve zengin karışımlarda bile stabil ateşleme – verimli yanma sağlar.

diagram_zundspuleklein

Diyagramda HG-Motorsport ateşleme bobinlerinin, standart parçalara göre üstün ateşleme enerjisi gösterilmektedir:

  • 1,5 ms'ye kadar: Her iki bobin tipi de benzer enerji sağlar.
  • 2,0 ms'den itibaren: Standart ateşleme bobinlerinin enerjisi belirgin şekilde azalırken, HG-Motorsport ateşleme bobinleri yüksek değeri korur.
  • 3,0 ms'de: HG-Motorsport ateşleme bobinleri yaklaşık %25 daha fazla enerji üretir – bu, yüksek devir ve performans artışlı motorlar için kritik farktır.

140°C sıcaklıkta bile HG-Motorsport ateşleme bobinlerinin ateşleme enerjisi sabit kalır (70 mJ); OE bobinler ise arıza verir veya kritik değerlere ulaşır.


Aşağıdaki uygulama alanları için idealdir:

  • Yüksek performanslı motorlar: En yüksek zorlama altında bile optimum ateşleme
  • Motorsporu & Trackday araçları: Sürekli kullanımda stabilite ve sabit enerji çıkışı
  • Güç artışlı günlük kullanım araçları (Daily Driver): Daha iyi verimlilik ve ateşleme stabilitesi
  • OEM ateşleme bobini yerine: Daha yüksek güvenilirlik ve ömür

Sargı yapısı ve çalışma prensibi

Ateşleme bobinleri, optimize edilmiş primer ve sekonder sargı yapısına sahiptir.

Primer sargı güçlü bir manyetik alan oluşturur; bu alan çöktüğünde sekonder sargıda yüksek voltaj indüklenir.

Daha fazla sargı ve geliştirilmiş izolasyon sayesinde yüksek devirde ve ani yüklenmelerde bile sabit ateşleme enerjisi garanti edilir.


Termal testler ve uzun süreli sonuçlar

1. Termal uzun süreli yük testi:

  • Test düzeni: 120°C'de 100 saat simüle edilen yük değişimiyle sürekli çalışma
  • Sonuç: HG-Motorsport ateşleme bobinlerinde herhangi bir güç kaybı veya termal bozulma görülmemiştir.
  • Karşılaştırma: OE ateşleme bobinleri 50 saat sonra yaklaşık %25 enerji kaybeder ve ilk malzeme değişimleri başlar.

Ek test: 140°C'de:

  • HG-Motorsport: 8 saat boyunca arıza olmadan stabil çalışma
  • OE ateşleme bobinleri: 4 saatten sonra %40'a varan güç düşüşü ve ardından termal arızalar

Laboratuvar verileri özeti:

Parametre

HG-Motorsport

OE Ateşleme Bobini

Maksimum Ateşleme Enerjisi (mJ)

120

90

120°C'de sürekli yük (saat)

> 100

50

140°C'de fonksiyonellik

8 saate kadar stabil

4 saat sonra güç kaybı

İzolasyon direnci (500 V)

> 20 MΩ

yakl. 10 MΩ


Şimdi sipariş verin ve hissedilir güç artışını yaşayın!

HG-Motorsport High Performance ateşleme bobinleri, performans isteyen motorlar için gereken her şeyi sunar: Stabilite, maksimum ateşleme enerjisi ve uzun ömür.

Şimdi yükseltin ve performansı yeni bir seviyede yaşayın.

→ Hemen sipariş verin ve kendiniz deneyimleyin!

Bu dönüşüm kiti ile aşağıdaki OEM numaralarını değiştirebilirsiniz:

06A905115, 06A905115A, 06A905115B, 06A905115C, 06A905115D, 06B905115D, 06B905115G, 06B905115H, 06B905115J, 06B905115L, 06B905115M, 06B905115N, 06B905115P, 06B905115R, 06B905115S, 06B905115T, 06B905116J, 06B905117L, 06C905115C, 058905101, 058905105, 06B905105, 06B905115, 06B905115B, 06B905115E

 

 

Şunlarla uyumludur:
  • Audi A3 (8L) 3-Türer/Sportback 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Audi A3 (8L) 3-Türer/Sportback 1.8 T 110 kW (150PS) quattro
  • Audi A3 (8L) 3-Türer/Sportback 1.8 T 132 kW (180PS)
  • Audi A3 (8L) 3-Türer/Sportback 1.8 T 132 kW (180PS) quattro
  • Audi A3 (8L) 3-Türer/Sportback S3 1.8 T 154 kW (210PS) quattro
  • Audi A4 B5 (8D) Avant/Limo 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Audi A4 B5 (8D) Avant/Limo 1.8 T 110 kW (150PS) quattro
  • Audi A4 B5 (8D) Avant/Limo 1.8 T 132 kW (180PS)
  • Audi A4 B5 (8D) Avant/Limo 1.8 T 132 kW (180PS) quattro
  • Audi A4 B6 (8E) Avant/Cabrio/Limo 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Audi A4 B6 (8E) Avant/Cabrio/Limo 1.8 T 110 kW (150PS) quattro
  • Audi A4 B6 (8E) Avant/Cabrio/Limo 1.8 T 120 kW (163PS)
  • Audi A4 B6 (8E) Avant/Cabrio/Limo 1.8 T 120 kW (163PS) quattro
  • Audi A4 B6 (8E) Avant/Cabrio/Limo 1.8 T 125 kW (170PS) quattro
  • Audi A4 B6 (8E) Avant/Cabrio/Limo 1.8 T 140 kW (190PS)
  • Audi A4 B6 (8E) Avant/Cabrio/Limo 1.8 T 140 kW (190PS) quattro
  • Audi A4 B7 (8E) Avant/Cabrio/Limo 1.8 T 120 kW (163PS)
  • Audi A4 B7 (8E) Avant/Cabrio/Limo 1.8 T 120 kW (163PS) quattro
  • Audi A4 B7 (8E) Avant/Cabrio/Limo 2.0 96 kW (130PS)
  • Audi A6 C5 (4B) Avant/Allroad/Limo 1.8 92 kW (125PS)
  • Audi A6 C5 (4B) Avant/Allroad/Limo 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Audi A6 C5 (4B) Avant/Allroad/Limo 1.8 T 110 kW (150PS) quattro
  • Audi A6 C5 (4B) Avant/Allroad/Limo 1.8 T 132 kW (180PS)
  • Audi A6 C5 (4B) Avant/Allroad/Limo 1.8 T 132 kW (180PS) quattro
  • Audi TT (8N) Coupé 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Audi TT (8N) Coupé 1.8 T 120 kW (163PS)
  • Audi TT (8N) Coupé 1.8 T 132 kW (180PS)
  • Audi TT (8N) Coupé 1.8 T 132 kW (180PS) quattro
  • Audi TT (8N) Coupé 1.8 T 140 kW (190PS)
  • Audi TT (8N) Coupé 1.8 T 140 kW (190PS) quattro
  • Audi TT (8N) Coupé 1.8 T 180 kW (245PS) quattro
  • Audi TT (8N) Roadster 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Audi TT (8N) Roadster 1.8 T 120 kW (163PS)
  • Audi TT (8N) Roadster 1.8 T 132 kW (180PS)
  • Audi TT (8N) Roadster 1.8 T 132 kW (180PS) quattro
  • Audi TT (8N) Roadster 1.8 T 140 kW (190PS)
  • Audi TT (8N) Roadster 1.8 T 140 kW (190PS) quattro
  • Seat Alhambra I (7V) 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Seat Cordoba (6K) 1.8 T 20V 115kW (156 PS)
  • Seat Exeo (3R) 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Seat Ibiza II (6K) 1.8 T 20V 115kW (156 PS)
  • Seat Leon I (1M) 1.8 T 132 kW (180PS) 4
  • Seat Leon I (1M) CupraR 1.8 T 165 kW (225PS)
  • Seat Toledo II (1M) 1.8 Turbo 132 kW (180PS)
  • Skoda Octavia I (1U) 1.8 T 110 kW (150PS) inkl. 4x4
  • Skoda Octavia I (1U) RS 1.8 T 132 kW (180PS)
  • Skoda Superb I (3U4) 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Volkswagen Bora (1J) 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Volkswagen Bora (1J) 1.8 T 132 kW (180PS)
  • Volkswagen Golf 4 GTI 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Volkswagen Golf 4 GTI 1.8 T 132 kW (180PS) 25 Jahre
  • Volkswagen New Beetle (9C) 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Volkswagen New Beetle (9C) 1.8 T 132 kW (180PS)
  • Volkswagen Passat B5 (3B) 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Volkswagen Passat B5 (3B) 1.8 T 125kW (170 PS)
  • Volkswagen Passat B5 (3B) 2.0 96 kW (130PS)
  • Volkswagen Polo IV (9N/9N3) GTI 1.8 T 110 kW (150PS)
  • Volkswagen Polo IV (9N/9N3) GTI Cup Edition 1.8 T 132 kW (180PS)
  • Volkswagen Sharan I (7M) 1.8 T 20V 110 kW (150PS)
Kategori : Airbox & hava filtresi sistemleri, VAG T(F)SI özel parçalar, araç stilizasyonu
Motor Bölmesi : emme manifoldu kapağı

Örnek olarak aşağıdaki araçlara uygundur:

HG-IGNITION-COIL-CATALOG

Üretici

HG-Motorsport GmbH

Ürün Güvenliği Yönetmeliği uyarınca üretici bilgileri:

Üretici:

Unvanı : HG-Motorsport Türkiye
Adresi : Fener mah. Eski Lara cad. 1960 sok. no 209 Muratpaşa/Antalya
Telefon : 0 (501) 000 97 01
E-posta adresi : info@hg-motorsport.com.tr
Bundan böyle “HG-Motorsport Türkiye” veya “Satıcı” olarak anılabilecektir.

Bizi takip edin!

Bizimle bağlantıda kalın; motor sporları dünyasından haberleri, güncellemeleri ve özel içerikleri kaçırmayın.

Audi A3 (8L1) 1.8 T 12.1998-05.2003 132 180 1781 ARY,AUQ HGHSZS18TK
Audi A3 (8L1) 1.8 T 12.1996-05.2003 110 150 1781 AUM HGHSZS18TK
Audi A3 (8L1) 1.8 T quattro 12.1996-05.2003 110 150 1781 ARX HGHSZS18TK
Audi A3 (8L1) S3 quattro 10.2001-05.2003 165 224 1781 BAM HGHSZS18TK
Audi A4 B5 (8D2) 1.8 T 01.1995-11.2000 110 150 1781 AWT HGHSZS18TK
Audi A4 B5 (8D2) 1.8 T quattro 01.1995-11.2000 110 150 1781 AWT HGHSZS18TK
Audi A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T 03.1996-09.2001 110 150 1781 AWT HGHSZS18TK
Audi A4 B5 Avant (8D5) 1.8 T quattro 01.1996-09.2001 110 150 1781 AWT HGHSZS18TK